Wolontariusz/ Wolontariuszka w zespole merytorycznym

Stowarzyszenie Kontrasty

Zdalnie

Zgłoś ofertę

Szczegóły oferty

Opis:

Misją Stowarzyszenia Kontrasty jest edukacja na temat polaryzacji społecznej oraz baniek informacyjnych, które pogłębiają stereotypy i uprzedzenia. Uważamy, że budowanie wrogiego podziału na “MY” i “ONI” utrudnia dyskusję oraz zamyka drogę do porozumienia stron o odmiennych poglądach. Chcemy pokazywać, że świat nie jest czarno-biały oraz budować postawę szacunku do osób mających inne spojrzenie na świat. Obecnie członkowie Stowarzyszenia realizują projekt "My i oni" w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności - międzynarodowego programu Komisji Europejskiej. Jeśli nasze wartości są Ci bliskie, zapraszamy do zaangażowania się w realizowane przez nas projekty - to Ty decydujesz ile czasu chcesz poświęcić. Większość zadań może być wykonywana w formie zdalnej. Nie musisz posiadać żadnego doświadczenia! Do zespołu merytorycznego szukamy osób, które chcą rozwijać się w chociaż jednym z następujących obszarów: - research treści naukowych i popularnonaukowych dotyczących tematyki projektu; - research artykułów prasowych i treści w social mediach dotyczących tematyki projektu; - research dotyczący różnic w treści artykułów na portalach informacyjnych dotyczących tego samego zagadnienia; - research dotyczący fake newsów; - wsparcie przy analizowaniu problemów społecznych lokalnych społeczności; - pisanie krótkich (lub dłuższych) artykułów popularnonaukowych/ naukowych dotyczących tematyki projektu. Szukamy również Praktykantów/ Wolontariuszy do innych zespołów (m.in. ds. mediów społecznościowych, promocji). Jeśli zaciekawiła Cię idea projektu - napisz do nas!

Wymagania:

Szukamy osób odpowiedzialnych, rzetelnych, samodzielnych i krytycznie myślących. Mile widziana (ale nie jest konieczna) znajomość języka angielskiego lub innych języków obcych.

Okres trwania:

Nabór prowadzimy na bieżąco. Czas trwania wolontariatu uzgadniamy indywidualnie z Praktykantem/ Praktykantką. Zapraszamy do kontaktu!

Co oferuje firma:

Oferujemy: - możliwość wsparcia projektu w ramach praktyk w szkole/ na studiach w przypadku zgodności zakresu wymaganych zadań; - zdobycie dużej dawki wiedzy podczas wykonywania zadań; - zdobycie umiejętności przydatnych na studiach i w pracy - researchu, weryfikacji informacji, analitycznego myślenia, pisania artykułów; - możliwość stworzenia/ rozbudowania portfolio; - indywidualne referencje; - możliwość poznania inspirujących ludzi; - dołożenie swojej cegiełki do realizacji projektu społecznego w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności - międzynarodowego programu Komisji Europejskiej; - zdobycie doświadczenia w zakresie pracy zespołowej; - satysfakcję z realnego działania na rzecz rozwoju dialogu społecznego!

Pomogliśmy 100 uczniom

Już ponad stu uczniom udało się zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe dzięki Szkolnej Giełdzie Pracy!

“W 2021 po raz pierwszy miałem styczność z portalem Szkolnej Giełdy Pracy. Ich działalność była bardzo pomocna w znalezieniu pracy wakacyjnej dla osoby przed 18 rokiem życia, dzięki której mogłem zarobić pierwsze pieniądze.”

Szymon

“Szkolna Giełda Pracy pozwoliła mi znaleźć zajęcie na czas wakacji. Portal posiada bogatą ofertę naprawdę ciekawych staży. Z doświadczenia serdecznie polecam każdemu kto chce rozpocząć swoją karierę zawodową.”

Jakub

“Szkolna Giełda Pracy daje nam możliwość dotarcia do osób chętnych zaangażowania się w działanie naszej organizacji. Moim zdaniem jest to idealne miejsce do rozpoczęcia swojej przygody w czwartym sektorze.”

Jakub Biernat

“Tak znalazłem firmę która przyjeła mnie na 3 miesięczne praktyki dzięki temu mogłem poznać swój zawód od podszewki. Serdecznie polecam”

Jakub Mrozowski

“Dzięki portalowi SzGP poznałem wymagania pracodawców w interesujących mnie zawodach, dzięki czemu mogłem dobrać odpowiednie kursy i szkolenia, które zwiększyły moje szanse na rynku pracy. ”

Arkadiusz Woźnica

“Szkolna Giełda Pracy pomogła mi znaleźć i zaangażować się w niepowtarzalne inicjatywy, których znalezienie na własną rękę wymagałoby mnóstwa czasu. Każdy uczeń liceum, który chce uzupełnić swoje CV znajdzie tu coś dla siebie.”

Dominika Bałazińska

“Przejrzysta strona na której każdy znajdzie coś dla siebie. Osobiście trafiłem do bardzo pomocnej ekipy Flying Octopus dzięki której mogę rozwinąć swoje umiejętności jako grafik. Polecam!”

Emil Kopytek

“Dzięki SzGP dowiedziałam się o możliwości odbycia wolontariatu jako fotograf na festiwalu. Od tego czasu czynnie angażuję się w działalność pozaszkolną - zyskałam wiele inspirujących znajomości i niezapomnianych doświadczeń.”

Ania

“Szkolna Giełda Pracy umożliwiła mi zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego. Dzięki Fundacji zacząłem swoją przygodę z marketingiem i kontynuuję ją już od ponad 2 lat! Poczynania SzGP śledzę od samego początku i wierzę, że rozwijają się w odpowiednim kierunku. Nie żałuję, że skorzystałem z Ich usług!”

Jakub

Skip to content