Kim jesteśmy?

Zespół Szkolnej Giełdy Pracy tworzy grupa zmotywowanych uczniów szkół średnich, którzy zauważyli problem braku możliwości budowania ścieżki kariery i zdobywania doświadczenia w polskiej edukacji.

Na jaki problem odpowiada Szkolna Giełda Pracy?

  • Brak dotychczasowej bazy danych dedykowanej bezpośrednio uczniom szkół średnich
  • Trudność całego procesu znalezienie odpowiedniej oferty i wejście na rynek pracy spoczywa na zainteresowanym
  • Mała świadomość kulturowa dotycząca zdobywania doświadczenia i pracy wśród młodzieży

Nasze rozwiązania

  • Strona internetowa z łatwym dostępem do ogłoszeń
  • Popularyzacja "kultury pracy", promowanie przedsiębiorczych postaw wśród młodzieży
  • Kampania w social mediach pozwalająca na zapoznanie się z tematyką zdobywania doświadczenia, ułatwiająca podjęcie ważnych wyborów
Przedsiębiorczość to nie tylko własny biznes. To przede wszystkim wykorzystywanie szans w otoczeniu i świadome podejmowanie decyzji związanych z własną przyszłością. By być przedsiębiorczym, nie musimy zakładać własnej firmy, jednak by osiągać sukcesy, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, musimy być przedsiębiorczy.

Nasz zespół

Jesteśmy grupą młodzieży z krakowskich szkół średnich, dla której żaden problem nie jest straszny. Każdy z nas ma już doświadczenie w dziedzinach, którymi zajmuje się przy tworzeniu SzGP. Łączy nas wspólny cel, który chcemy osiągnąć poprzez pomoc młodym ludziom w rozwoju ich karier, zbieraniu doświadczenia, testowaniu i wybieraniu ich własnych ścieżek.
Chodzę do V LO w Krakowie na profil mat-fiz-inf. Od zawsze byłem umysłem ścisłym jeśli chodzi o szkolne zainteresowania. Ponadto interesuję się również szeroko pojętym tematem przedsiębiorczości Projekt jest realizacją moich zainteresowań w praktyce, a odpowiadam między innymi za koordynację i nawiązywanie współpracy z partnerami. W wolnym czasie uwielbiam jeździć na rowerze górskim;)
Jakub Jura
Jestem uczniem II LO w Krakowie, chodzę do 2 klasy o profilu artystyczno-architektonicznym. Moje największe zainteresowania to przedsiębiorczość, sport i muzyka. Biorę udział w projekcie, ponieważ sam doświadczyłem jak trudne może być poruszanie się po rynku pracy. Lubię współpracować z ludźmi, cenię dobre relacje. Inspiruje mnie szukanie kreatywnych rozwiązań oraz zdobywanie nowych doświadczeń.
Marcin Wiecha
Jestem uczennicą klasy o profilu matematyczno-fizycznym w V LO w Krakowie. Od wielu już lat interesuję się naukami ścisłymi. Bardzo lubię także angażować się społecznie (od początku gimnazjum działam jako stypendystka LPS Korab) i uważam, że SzGP to sprawa świetna dla wszystkich, którym własna przyszłość nie jest obojętna. Największą radość zaś sprawia mi kontakt z drugim człowiekiem.
Katarzyna Wróbel
Uczę się w II LO w klasie o profilu artystyczno-architektonicznym. Lubię spędzać czas w cudownym towarzystwie moich przyjaciół, ucząc się języków obcych lub czytając o psychologii. Moją największą pasją od zawsze było tworzenie, dlatego w SzGP zajmuję się grafiką i social mediami. Przez działalność w tym projekcie, chciałabym zachęcić wszystkich do odważnego poszukiwania własnej drogi kariery.
Aleksadra Jasek
Jestem uczniem trzeciej klasy kierunku technik informatyk w Zespole Szkół Łączności w Krakowie. Interesuję się programowaniem, tworzeniem gier oraz historią. W naszym zespole zajmuję się głównie tworzeniem strony internetowej. Dołączyłem do niego, by rozwinąć swoje umiejętności i pomóc innym w znalezieniu ciekawych praktyk.
Bartłomiej Hada
Jestem uczennicą pierwszej klasy o profilu humanistycznym w VII LO w Krakowie. Interesuję się muzyką oraz naukami humanistycznymi. W naszym zespole głównie zajmuję się prowadzeniem webinarów, wywiadów i pisaniem artykułów. Dołączyłam do SzGP żeby rozwijać moje pasję i zdobywać doświadczenie.
Zuzanna Cylka