Wróć
Projekt Kontrasty
Wolontariusz w zespole merytorycznym
Praca zdalna
Opis
Projekt Kontrasty to projekt społeczny, którego celem jest edukacja na temat polaryzacji społecznej i bańki informacyjnej. Uważamy, że budowanie podziału “MY” i “ONI” utrudnia dyskusję, uniemożliwia konstruktywną debatę oraz zamyka drogę do porozumienia stron o odmiennych poglądach. Chcemy popularyzować świadome i krytyczne podejście do otaczającej nas rzeczywistości oraz budować postawę szacunku do osób reprezentujących odmienne spojrzenie na świat. Jeśli nasze wartości są Ci bliskie, zapraszamy do zaangażowania się w projekt - to Ty decydujesz ile czasu chcesz poświęcić. Większość zadań może być wykonywana w formie zdalnej. Nie musisz posiadać żadnego doświadczenia! Do zespołu merytorycznego szukamy osób, które chcą rozwijać się w chociaż jednym z następujących obszarów: - research treści naukowych i popularnonaukowych dotyczących tematyki projektu; - research artykułów prasowych i treści w social mediach dotyczących tematyki projektu; - research dotyczący różnic w treści artykułów na portalach informacyjnych dotyczących tego samego zagadnienia; - research dotyczący fake newsów; - pisanie krótkich artykułów dotyczących tematyki projektu. Szukamy również wolontariuszy do innych zespołów (m.in. social media, promocji). Jeśli zaciekawiła Cię idea projektu - napisz do nas!
Wymagania
Szukamy osób odpowiedzialnych, rzetelnych, samodzielnych i krytycznie myślących. Mile widziana znajomość języka angielskiego.
Okres trwania
Nabór prowadzimy na bieżąco. Czas trwania wolontariatu uzgadniamy indywidualnie z Wolontariuszem. Zapraszamy do kontaktu!
Co oferuje firma
Oferujemy: - zdobycie dużej dawki wiedzy podczas wykonywania zadań; - zdobycie umiejętności przydatnych na studiach i w pracy - researchu, weryfikacji informacji, analitycznego myślenia; - możliwość stworzenia/ rozbudowania portfolio; - indywidualne referencje; - możliwość poznania inspirujących ludzi; - zdobycie doświadczenia w zakresie pracy zespołowej, pisania artykułów; - satysfakcję z realnego działania na rzecz rozwoju dialogu społecznego!
Lokalizacja
Zdalnie
Typ organizacji
Projekt społeczny realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii
Kontakt
kontakt@projektkontrasty.pl oraz www.projektkontrasty.pl/kontakt
Strona