Polityka Prywatności
§1 Postanowienia ogólne
- Niniejszy regulamin określa zasady korzystania i świadczenia usług w serwisie internetowym Szkolna Giełda Pracy funkcjonującym pod adresem https://szkolnagieldapracy.pl/, prowadzonym przez Fundację Szkolna Giełda Pracy, z siedzibą w Krakowie, ul. Zdzisława Jachimeckiego 3c, 30-381 Kraków, zarejestrowana w Rejestrze Stowarzyszeń, Innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej, pod numerem KRS: 0000938970, NIP: 6762608335.
- Pojęcia użyte w regulaminie oznaczają:
- Użytkownik – osoba fizyczna (posiadająca częściową lub pełną zdolność do czynności prawnych) lub prawna, która korzysta lub zamierza korzystać z Serwisu. Użytkownikiem może być zarówno Konsument, jak i przedsiębiorca. Użytkownikiem może być wystawca – osoba fizyczna lub prawna, instytucja lub inny rodzaj podmiotu, który zamieszcza lub planuje zamieścić w Serwisie Ogłoszenia (dalej: Wystawca) oraz kandydat – osoba fizyczna poszukująca pracy, stażu lub wolontariatu (dalej: Kandydat),
- Konsument – w myśl ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny – Użytkownik, który jako osoba fizyczna dokonuje czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową. Konsumentem, w rozumieniu niniejszego Regulaminu, są również przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, zawierający umowy niemające charakteru zawodowego wynikającego z przedmiotu wykonywanych przez nich działalności,
- Konto Wystawcy – indywidualne konto Wystawcy w Serwisie, zawierające indywidualne dane Użytkownika oraz umożliwiające korzystanie z Usług świadczonych poprzez Serwis,
- Usługa – pełen zakres usług świadczonych elektronicznie przez Usługodawcę na rzecz Użytkowników w zakresie określonym w Regulaminie. Istotę usługi stanowi umożliwienie dostępu poprzez sieć internet do Serwisu oraz materiałów poprzez niego dostępnych oraz umożliwienie dostępu poprzez sieć internet do Serwisu oraz udostępnienie narzędzia służącego do dodawania, katalogowania i wyszukiwania Ogłoszeń i aplikowania na ww. Ogłoszenia,
- Usługodawca – Fundacja Szkolna Giełda Pracy, z siedzibą w Krakowie, ul. Zdzisława Jachimeckiego 3c, 30-381 Kraków, zarejestrowana w Rejestrze Stowarzyszeń, Innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej, pod numerem KRS: 0000938970, NIP: 6762608335,
- Ogłoszenie – zbiór informacji, w tym fotografie i grafiki, zamieszczonych przez Wystawców w Serwisie i przydzielonych do odpowiednich kategorii,
- Serwis – serwis internetowy utrzymywany przez Usługodawcę w domenie https://szkolnagieldapracy.pl/.
- Regulamin – niniejszy dokument wraz ze wszystkimi załącznikami.
- Podstawowe założenia Serwisu to:
- utrzymywanie platformy do wystawiania/wyszukiwania Ogłoszeń – ofert pracy, stażu lub wolontariatu,
- publikowanie artykułów edukacyjnych i nagrań ze szkoleń,
- publikowanie wizytówek o Wystawcach.
- Szczegółowe informacje o Usługach znajdują się na stronie internetowej https://szkolnagieldapracy.pl/, jak również udostępniane są w drodze wiadomości e-mail pod adresem e-mailowym Usługodawcy.
- Użytkownik może kontaktować się z Usługodawcą drogą pocztową oraz drogą elektroniczną na adres e-mail: kontakt@szkolnagieldapracy.pl, a także poprzez formularz kontaktowy na stronie oraz pod numerem telefonu: +48 797 804 148
- Korzystanie z Serwisu jest możliwe przez całą dobę.
§ 2 Warunki korzystania z usług elektronicznych
- Usługodawca świadczy na rzecz Użytkowników usługi elektroniczne na podstawie umów zawieranych na odległość pomiędzy Użytkownikiem a Usługodawcą. W ramach świadczonych usług elektronicznych Usługodawca świadczy na rzecz Użytkowników usługi cyfrowe.
- Usługodawca nie pobiera opłat za świadczenie Usług na rzecz Użytkowników.
- By móc korzystać z Serwisu Użytkownik spełnić musi następujące wymagania techniczne:
- posiadać komputer, laptop lub inne urządzenie z dostępem do internetu,
- posiadać dostęp do poczty elektronicznej,
- korzystać z przeglądarki internetowej (w najnowszych wersjach),
- korzystać z minimalnej rozdzielczości ekranu 1024×768,
- włączyć w przeglądarce możliwość zapisu plików cookies.
- Istotę Usług stanowi umożliwienie dostępu poprzez sieć internet do Serwisu. Poprzez Serwis Usługodawca świadczy między innymi następujące rodzaje Usług dostępnych dla Użytkowników:
- Dostęp do funkcjonalności Usługi,
- Konta i Profile Wystawców,
- Newsletter,
- Dodawanie, przeszukiwanie i wyświetlanie Ogłoszeń – w serwisie można przeglądać Ogłoszenia, zapoznawać się z opisami, itd.
- Korzystanie z artykułów edukacyjnych,
- Korzystanie z nagrań szkoleń w formie wideo lub podcastu,
- Zgłaszanie Ogłoszeń,
- Aplikowanie do Ogłoszeń,
- Dodawanie Ogłoszeń – Wystawcy mogą dodawać oferty, stażu, pracy, wolontariatu. Sposób ich dodawania różni się w zależności od tego, czy Wystawca jest zarejestrowany w Serwisie:
- Wystawcy posiadający zarejestrowane Konto Wystawcy – dodają Ogłoszenie poprzez formularz dostępny na platformie Firma, po zalogowaniu na Konto Wystawcy,
- Wystawcy nieposiadający zarejestrowanego Konta Wystawcy – dodają Ogłoszenie poprzez formularz Airtable, zgłoszenia Kandydatów wysyłane są na adres e-mail Wystawcy.
- Zarządzanie rekrutacją – jeśli Wystawca posiada aktywne Konto Wystawcy, może wyświetlać profile Kandydatów, którzy zgłosili się w odpowiedzi na dane Ogłoszenie, ponadto może też oznaczać czy odbyła się rozmowa kwalifikacyjna,
- Edycja “wizytówki” Wystawcy,
- Zapis do newslettera.
- Usługodawca świadczy Usługi zgodnie z opisaną w Regulaminie interoperacyjnością, kompatybilnością i funkcjonalnością rozumianą jako:
- funkcjonalność – zdolność treści cyfrowej, usługi cyfrowej lub towaru do pełnienia swoich funkcji z uwzględnieniem ich przeznaczenia, pojęcie funkcjonalności odnosi się do możliwych sposobów wykorzystania treści cyfrowych lub usługi cyfrowej,
- kompatybilność – współdziałanie treści cyfrowej, usługi cyfrowej, lub towaru ze sprzętem komputerowym lub oprogramowaniem, które są zazwyczaj używane do korzystania z treści cyfrowej, usługi cyfrowej, lub towaru tego samego rodzaju, bez konieczności ich przekształcania,
- interoperacyjność – zdolność treści cyfrowej, usługi cyfrowej lub towaru do współdziałania ze sprzętem komputerowym lub oprogramowaniem innymi niż te zazwyczaj używane do korzystania z treści cyfrowej, usługi cyfrowej lub towaru tego samego rodzaju, pojęcie interoperacyjności odnosi się do tego, czy i w jakim zakresie treści cyfrowe lub usługa cyfrowa mogą współdziałać ze sprzętem komputerowym lub oprogramowaniem innym niż sprzęt komputerowy lub oprogramowanie, z którymi treści cyfrowe lub usługi cyfrowe tego samego rodzaju są zazwyczaj używane.
- Zawarcie umowy o świadczenie Usługi Konta Wystawcy jest nieodpłatne i następuje z momentem dokonania pełnego i prawidłowego zarejestrowania w Serwisie. Umowa o świadczenie Usługi Konta i Profilu Wystawcy zostaje zawarta na czas nieokreślony.
- Zawarcie umowy o świadczenie usługi Newsletter jest nieodpłatne i następuje z momentem dokonania pełnego i prawidłowego zapisu na Newsletter poprzez Serwis. Umowa zostaje zawarta na czas nieokreślony. Użytkownik może wypowiedzieć umowę o świadczenie w/w usług w każdym czasie poprzez wypełnienie procedury udostępnionej przez Usługodawcę po naciśnięciu przycisku “Wypisz się”.
- W terminie 14 dni od zawarcia umowy o świadczenie Usługi Newslettera oraz Usługi Konta i Profilu Wystawcy, Użytkownik może od ww. Usług odstąpić bez podania przyczyny. Wzór formularza o odstąpieniu od umowy, z którego Użytkownik może skorzystać, stanowi załącznik do niniejszego Regulaminu.
- Pełna rejestracja Konta Wystawcy następuje po potwierdzeniu rejestracji Konta Wystawcy poprzez kliknięcie w link przesłany w wiadomości e-mail na adres wskazany przez Użytkownika.
§3 Rejestracja Konta Wystawcy
- Wystawcy dokonują rejestracji kont indywidualnych.
- Konta Wystawców umożliwiają Wystawcy korzystanie z Usług świadczonych przez Serwis.
- Rejestracji w Serwisie dokonuje się poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego.
- Pełna rejestracja Konta Wystawcy następuje po potwierdzeniu rejestracji Konta Wystawcy poprzez kliknięcie w link przesłany w wiadomości e-mail na adres wskazany przez Wystawcę.
- Nie jest dozwolone podawanie danych nieprawdziwych.
- Nie jest dozwolone zakładanie Konta Wystawcy indywidualnego za pomocą automatu.
- Dokonania rejestracji Konta Wystawcy i późniejszych działań w ramach Serwisu w imieniu i na rzecz Wystawcy mogą wykonywać wyłącznie osoby uprawnione do reprezentacji Wystawcy lub posiadające stosowne uprawnienie.
- W razie powzięcia uzasadnionych wątpliwości co do prawdziwości danych podanych przez Wystawcę, Usługodawca może wstrzymać się z założeniem Konta Wystawcy lub zawiesić funkcjonowanie Konta Wystawcy do czasu wyjaśnienia wątpliwości.
- Konto Wystawcy zawiera dane podane przez Wystawcę podczas rejestracji. W przypadku późniejszej zmiany jakichkolwiek z tych danych w czasie korzystania z Serwisu, Wystawca zobowiązany jest niezwłocznie je zaktualizować, korzystając ze stosownego formularza dostępnego w Serwisie.
§ 4 Zasady dot. korzystania z Serwisu
- Wszelkie działania podejmowane przez Użytkowników powinny być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa i dobrymi obyczajami.
- Każdy Użytkownik zobowiązuje się do:
- używania udostępnionych funkcjonalności i zasobów Serwisu zgodnie z celem Serwisu,
- przestrzegania zasad prawa i dobrych obyczajów,
- poszanowania praw i dóbr osobistych innych Użytkowników i Usługodawcy,
- niedziałania na szkodę innych Użytkowników, Usługodawcy, Serwisu i osób trzecich.
- Usługodawca zobowiązuje się do podjęcia wszelkich działań mających na celu zapewnienie prawidłowego, bezpiecznego, ciągłego i wolnego od błędów dostępu do Serwisu.
- W przypadku zawiadomienia o dostępie do Serwisu osoby nieuprawnionej Usługodawca podejmie natychmiastowe kroki w celu zabezpieczenia zgromadzonych danych.
- Usługodawca przeprowadzać będzie regularne tworzenie kopii zapasowych danych umieszczonych w Serwisie, w celu zminimalizowania ryzyka utraty danych poprzez działanie osób nieuprawnionych lub błędy techniczne w funkcjonowaniu.
- Usługodawca zastrzega sobie prawo do ingerencji w Konto Wystawcy w celu usunięcia nieprawidłowości w funkcjonowaniu Serwisu, zakłóceń w funkcjonowaniu Konta Wystawcy bądź w celu dokonania ulepszeń i rozszerzenia zakresu Serwisu.
- Usługodawca ma prawo do dokonywania zmian w Serwisie, w związku z prowadzonymi pracami nad ulepszaniem i modernizacją Serwisu. W szczególności Usługodawca ma prawo do zmiany funkcjonalności Serwisu. Informacje o zmianach funkcjonalności Serwisu będą przekazywane Użytkownikowi w sposób określony w Regulaminie.
- Całkowicie zabronione jest i stanowi naruszenie Regulaminu, zamieszczanie w Serwisie treści zawierających zapisy i materiały sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, a w szczególności treści pornograficznych, wulgarnych, zniesławiających, obrażających uczucia religijne, wzywających do nienawiści rasowej, etnicznej, wyznaniowej, propagujących naruszenie praw autorskich, piractwo komputerowe, upowszechniających techniki łamania danych, wirusy oraz wszelkich innych, podobnych w treści i działaniu materiałów. Ponadto, zabronione jest podejmowanie czynności i zachowań niezgodnych z dobrymi obyczajami, a w szczególności oferowanie Kandydatom zajęć innych niż o charakterze zawodowym.
- Konto Wystawcy, który nagminnie zamieszcza lub przekazuje treści niezgodne z prawem, niezgodne z niniejszym Regulaminem bądź treści naruszające dobra osobiste innych osób czy niezgodne z dobrymi obyczajami, może zostać zablokowane lub usunięte przez Usługodawcę.
- Usługodawca może, bez podania przyczyny, usunąć Ogłoszenia Użytkownika.
- Użytkownik, zamieszczając własne zdjęcie, udziela Usługodawcy zgody do rozpowszechniania wizerunku Użytkownika w ramach Serwisu i w celach związanych z funkcjonowaniem Serwisu. Wizerunek Użytkownika może być rozpowszechniony publicznie w internecie w ww. zakresie.
§5 Zasady zamieszczania Ogłoszeń
- Każdy Wystawca zamieszczając treści w Serwisie oświadcza, że:
- ma pełne prawo do dysponowania treścią zamieszczaną w Serwisie, przysługują mu autorskie prawa majątkowe do niej, które nie są ograniczone na rzecz żadnej osoby trzeciej lub przysługują mu prawa do korzystania z treści,
- osoby utrwalone w wiadomościach, zdjęciach, których zgoda jest konieczna do ich rozpowszechniania, wyraziły zgodę na rozpowszechnianie swojego wizerunku,
- informacja zawarta w zamieszczonej treści jest zgodna z prawdą i nie ma na celu wprowadzenia nikogo w błąd,
- usługi świadczone przez Wystawcę są zgodne z prawem i dobrymi obyczajami.
- Wystawca zobowiązuje się przedstawić w terminie 7 dni odpowiednie dokumenty potwierdzające stan prawny, o którym mowa w § 5 pkt 1 lit. a, b, c Regulaminu na każde żądanie Usługodawcy.
- Wystawca ponosi pełną odpowiedzialność za zamieszczane przez niego treści oraz za ewentualne naruszenie praw osób trzecich.
- Usługodawca zastrzega sobie prawo do zmian w treści zamieszczanej przez Wystawcę, ich skracania i redagowania, a także jej usuwania bez podania przyczyny.
- Wystawca umieszczając na Serwisie treści wyraża zgodę na niewyłączne, nieodwołalne, nieodpłatne, nieograniczone czasowo i terytorialnie oraz pozwalające na udzielanie dalszych licencji korzystanie z treści w zakresie jakim jest to konieczne do realizacji założeń oraz promocji Serwisu.
- Wystawca udziela niewyłącznej, nieodwołalnej, nieodpłatnej, nieograniczonej czasowo i terytorialnie licencji na korzystanie z treści na następujących polach eksploatacji:
- a. utrwalanie i zwielokrotnianie treści – wytwarzanie określoną techniką egzemplarzy utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową;
- b. wprowadzanie do obrotu oryginału albo egzemplarzy;
- publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie oraz nadawanie i reemitowanie, a także publiczne udostępnianie utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym
- c. wszelkie formy publikacji, w szczególności plakaty, ulotki, billboardy, inne drukowane materiały promocyjne,
- d. relacje i spoty telewizyjne, radiowe,
- e. publikacje w gazetach i czasopismach,
- f. rozpowszechnianie w Internecie, na Serwisie, na portalach społecznościowych, w bannerach na innych portalach, w newsletterze,
- g. udostępniania innym podmiotom do celów określonych w punktach powyższych.
- Usługodawca jest uprawniony do udzielania sublicencji na rzecz podmiotów trzecich.
- Wystawca wyraża zgodę, by treści były rozpowszechniane anonimowo, w tym nie były oznaczone imieniem i nazwiskiem Wystawcy.
- Wystawca oświadcza, że posiada zdolności osobiste, techniczne i organizacyjne do wykonywania czynności i prac, które są przedmiotem Ogłoszenia.
- Wystawca zobowiązany jest do zamieszczenia rzetelnego i szczegółowego opisu przedmiotu Ogłoszenia. W szczególności powinne być podane: …………………..
- Usługodawca zastrzega sobie prawo do usunięcia wystawionych przez Wystawcę Ogłoszeń w każdym czasie i bez podania przyczyny, w szczególności jeśli mają one negatywny wpływ na wizerunek Serwisu, są niezgodne z prawem lub dobrymi obyczajami.
- Zabronione jest ponowne wystawienie w tej samej formie Ogłoszenia, którego wystawienie już raz nie zostało zaakceptowane przez Usługodawcę.
- Treści zamieszczane przez Wystawców w Serwisie są ich własnością i wyłącznie oni ponoszą odpowiedzialność za ewentualne naruszenie praw osób trzecich.
- Usługodawca ma prawo do wykorzystania loga, pseudonimu, nazwy kont społecznościowych, firmy oraz adresów stron internetowych Wystawców w celu umieszczenia w Serwisie oraz w materiałach promocyjnych z informacją, iż jest Wystawcą i korzysta z Serwisu.
§ 6 Wypowiedzenie umowy
- Użytkownik jest uprawniony do wypowiedzenia umowy o świadczenie Usług w każdym czasie. Wypowiedzenie umowy następuje ze skutkiem natychmiastowym.
- Użytkownik jest uprawniony do złożenia wypowiedzenia umowy w dowolnej formie dokumentowej, tj. w formie wiadomości e-mail.
- Usługodawca uprawniony jest do wypowiedzenia umowy ze skutkiem natychmiastowym w przypadku gdy:
- Użytkownik rażąco narusza postanowienia Regulaminu,
- Użytkownik rażąco narusza przepisy powszechnie obowiązującego prawa.
- Użytkownik jest uprawniony do usunięcia swojego Konta Wystawcy w każdym czasie. W tym celu Wystawca powinien przesłać do Usługodawcy stosowne oświadczenie w formie elektronicznej lub na piśmie.
- Usługodawca może odmówić usunięcia Konta Wystawcy, jeżeli Wystawca ten naruszył niniejszy Regulamin bądź obowiązujące przepisy prawa, a zachowanie danych Wystawcy jest niezbędne do wyjaśnienia tych okoliczności i ustalenia odpowiedzialności Wystawcy.
- Usunięcie Konta Wystawcy na wniosek Wystawcy następuje w terminie 14 dni, z zastrzeżeniem ust. 5 powyżej.
§ 7 Odpowiedzialność Usługodawcy wobec Konsumenta za niezgodność towarów i usług z umową
- Usługodawca zobowiązany jest do świadczenia usług i towarów cyfrowych zgodnych z umową. Usługodawca ma prawny obowiązek świadczenia usług bez wad.
- Zasady dotyczące odpowiedzialności Usługodawcy wobec Konsumenta z tytułu umów o dostarczanie treści cyfrowej lub usługi cyfrowej reguluje Rozdział 5b ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.
- W zakresie reklamacji Konsument może realizować uprawnienia przyznane mu przez przepisy ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, m.in. za brak zgodności towaru z umową sprzedaży.
- Treść cyfrowa lub usługa cyfrowa są zgodne z umową, jeżeli zgodne z umową pozostają w szczególności ich:
- opis, rodzaj, ilość, jakość, kompletność, funkcjonalność, kompatybilność, interoperacyjność oraz dostępność wsparcia technicznego i aktualizacji,
- przydatność do szczególnego celu, do którego są potrzebne konsumentowi, o którym Konsument powiadomił Usługodawcę najpóźniej w chwili zawarcia umowy i który Usługodawca zaakceptował,
- Ponadto treść cyfrowa lub usługa cyfrowa, aby mogły zostać uznane za zgodne z umową, muszą:
- nadawać się do celów, w których zazwyczaj korzysta się z treści cyfrowej lub usługi cyfrowej tego rodzaju, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa, norm technicznych lub dobrych praktyk,
- występować w takiej ilości i mieć takie cechy, w tym funkcjonalność, kompatybilność, dostępność, ciągłość i bezpieczeństwo, jakie są typowe dla treści cyfrowej lub usługi cyfrowej tego rodzaju i których Konsument może rozsądnie oczekiwać, biorąc pod uwagę charakter treści cyfrowej lub usługi cyfrowej oraz treści w reklamie lub na etykiecie,
- być dostarczane z akcesoriami i instrukcjami, których dostarczenia Konsument może rozsądnie oczekiwać
- być zgodne z wersją próbną lub zapowiedzią, które zostały udostępnione Konsumentowi przez Usługodawcę przed zawarciem umowy.
- Usługodawca ponosi odpowiedzialność wobec Konsumenta za brak zgodności z umową treści cyfrowej lub usługi cyfrowej dostarczanych w sposób ciągły, który wystąpił lub ujawnił się w czasie, w którym zgodnie z umową miały być dostarczane.
- Usługodawca ponosi odpowiedzialność wobec Konsumenta za brak zgodności towaru cyfrowego lub usługi cyfrowej z umową istniejący w chwili dostarczenia i ujawniony w ciągu dwóch lat od tej chwili. Przed upływem powyższego terminu Konsument może powiadomić Usługodawcę o stwierdzeniu wady wysyłając stosowną wiadomość za pośrednictwem jednego z kanałów komunikacji, o których mowa w §1 ust. 6.
- Konsument nie jest związany powyższymi sposobami składania reklamacji. Może on złożyć zgłoszenie reklamacyjne w dowolny sposób.
- Usługodawca potwierdza wpływ reklamacji.
- W przypadku nie uwzględnienia reklamacji Usługodawca informuje o tym fakcie wraz z opinią co do niezasadności reklamacji.
- Jeżeli Usługodawca nie ustosunkuje się do reklamacji Konsumenta w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia dostarczenia reklamacji, przyjmuje się, że uznał reklamację Konsumenta i jego żądanie.
- Konsument ma obowiązek współpracować z Usługodawcą, w rozsądnym zakresie i przy zastosowaniu najmniej uciążliwych dla siebie środków technicznych (w tym przykładowo przy zastosowaniu komunikacji e-mailowej, telefonicznej, poprzez przesłanie wymaganych printscreenów), w celu ustalenia, czy brak zgodności treści lub usługi cyfrowej z umową wynika z cech środowiska cyfrowego Konsumenta.
- Odpowiedzialność z tytułu rękojmi wobec Użytkowników niebędących Konsumentami jest wyłączona w całości.
- Każdy Użytkownik jest uprawniony do zgłoszenia uwag dotyczących wszelkich nieprawidłowości działania Serwisu w przeciągu 14 dni od wystąpienia nieprawidłowości. Uwagi takie powinny zostać złożone drogą wiadomości e-mail wysłanej na adres kontakt@szkolnagieldapracy.pl. Opis zaistniałej nieprawidłowości powinien umożliwiać Usługodawcy identyfikację problemu i jego naprawę.
- Wszystkie ewentualne błędy w funkcjonowaniu Serwisu, uwagi i informacje o działaniu Serwisu, a także naruszenia Regulaminu należy zgłaszać Usługodawcy drogą elektroniczną.
§ 8 Odpowiedzialność Usługodawcy wobec podmiotów innych niż określone w §9
- Niniejszy paragraf określa zasady odpowiedzialności wobec Klientów niebędących Konsumentami.
- Odpowiedzialność z tytułu realizacji umowy, świadczenia usług oraz z tytułu rękojmi wobec Klientów niebędących Konsumentami jest wyłączona w całości, w najszerszym dopuszczalnym przez prawo zakresie. Wyłączona zostaje odpowiedzialność zarówno za szkodę (damnum emergens) jak i utracone korzyści (lucrum cessans).
- Klient jest uprawniony do zgłoszenia uwag dotyczących wszelkich nieprawidłowości działania Serwisu w przeciągu 14 dni od wystąpienia nieprawidłowości. Uwagi takie powinny zostać złożone drogą wiadomości e-mail wysłanej na adres ………………… Opis zaistniałej nieprawidłowości powinien umożliwiać Usługodawcy identyfikację problemu i jego naprawę.
- Wszystkie ewentualne błędy w funkcjonowaniu Serwisu, uwagi i informacje o działaniu Serwisu, a także naruszenia Regulaminu należy zgłaszać Usługodawcy drogą elektroniczną.
§ 9 Ochrona danych osobowych
- Dane Użytkowników będą wykorzystane wyłącznie w celu, w jakim zostały udostępnione i Usługodawca zobowiązuje się nie ujawniać ich osobom trzecim, o ile przepisy powszechnie obowiązujące nie stanowią inaczej.
- Szczegółowe regulacje dotyczące ochrony danych osobowych znajdują się w dokumencie Polityka Prywatności, dostępnym na Stronie internetowej.
§ 10 Zmiany Regulaminu
Zmiany Usługi
- Usługodawca zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu w każdym czasie, z istotnych powodów, w szczególności ze względu na zmiany w przepisach obowiązującego prawa lub techniczne i organizacyjne zmiany w sposobie realizacji Usług, a także w przypadku zmiany prawnej organizacji działalności Usługodawcy.
- O zmianach oraz ich treści Usługodawca poinformuje Użytkowników na 14 dni przed ich wprowadzeniem. Informacja zostaje przekazana Użytkownikowi poprzez wiadomość e-mail wysłaną na adres podany podczas rejestracji.
- Użytkownik wyraża zgodę na zmianę Regulaminu poprzez zaznaczenie w Koncie Użytkownika odpowiedniego okienka pod tekstem informującym o zmianie Regulaminu.
- W przypadku niewyrażenia zgody na zmianę Regulaminu Użytkownik jest uprawniony do wypowiedzenia Umowy w trybie natychmiastowym.
- W przypadku umowy zawartej z Konsumentem niebędącym przedsiębiorcą:
- Usługodawca jest uprawniony do dokonania zmiany treści cyfrowej lub usługi cyfrowej, która nie jest niezbędna do zachowania jej zgodności z umową. Przyczyny uzasadniające taką zmianę są następujące:
- zmiany w przepisach powszechnie obowiązującego prawa,
- zmiany funkcjonalności Serwisu, rozwój Serwisu.
- Usługodawca nie może dokonać zmiany treści cyfrowej lub usługi cyfrowej dostarczanych w sposób jednorazowy.
- Wprowadzenie zmiany w Usłudze nie będzie wiązać się z kosztami po stronie Konsumenta.
- Usługodawca ma obowiązek poinformować Konsumenta w sposób jasny i zrozumiały o dokonywanej zmianie. Jeżeli zmiana istotnie i negatywnie wpływa na dostęp Konsumenta do treści cyfrowej lub usługi cyfrowej lub korzystanie z nich, Usługodawca jest zobowiązany poinformować Konsumenta z odpowiednim wyprzedzeniem na trwałym nośniku o właściwościach i terminie dokonania tej zmiany oraz prawie do wypowiedzenia umowy.
- W przypadku, o którym mowa powyżej, Konsument może wypowiedzieć umowę bez zachowania terminu wypowiedzenia, w ciągu 30 dni od dnia dokonania zmiany lub poinformowania o tej zmianie, jeżeli poinformowanie nastąpiło później niż ta zmiana.
- Konsument nie jest uprawniony do wypowiedzenia umowy, jeżeli Usługodawca zapewnił Konsumentowi uprawnienie do zachowania, bez dodatkowych kosztów, treści cyfrowej lub usługi cyfrowej zgodnych z umową, w stanie niezmienionym.
§ 11 Aktualizacje
- Usługodawca informuje Konsumenta o aktualizacjach, w tym dotyczących zabezpieczeń, niezbędnych do zachowania zgodności Usługi z umową, a Konsument powinien wówczas zainstalować te aktualizacje w rozsądnym czasie, w szczególności w terminie wskazanym przez Usługodawcę.
- Jeżeli Konsument nie zainstaluje w rozsądnym czasie aktualizacji dostarczonych przez Usługodawca zgodnie z ust. 1 powyżej, Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za brak zgodności Usługi z umową wynikający wyłącznie z braku aktualizacji, jeżeli:
- poinformował Konsumenta o aktualizacji i konsekwencjach jej niezainstalowania,
- niezainstalowanie lub niewłaściwa instalacja aktualizacji nie wynikały z błędów w instrukcji instalacji dostarczonej przez Usługodawcę.
§ 12 Pozasądowe sposoby rozwiązania sporów
- W celu rozwiązania sporu zaistniałego w związku z dokonywaniem zakupów w Serwisie, Konsument niebędący przedsiębiorcą ma możliwość skorzystania z pomocy następujących instytucji przed wytoczeniem sprawy w sądzie powszechnym:
- skorzystanie ze stałego polubownego sądu konsumenckiego, o którym mowa w ustawie z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej poprzez złożenie wniosku o rozstrzygnięcie sporu wynikającego z umowy sprzedaży;
- zwrócenie się do Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w celu polubownego zakończenia sporu;
- zwrócenia się o pomoc do powiatowego lub miejskiego rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, której celem jest ochrona praw konsumentów.
- Szczegółowe informacje o możliwościach skorzystania przez konsumenta z pozasądowych sposobów rozpatrywania sporów oraz dostępności procedur dostępne są w siedzibach oraz na stronach internetowych instytucji takich jak Inspekcja Handlowa, powiatowi (miejscy) rzecznicy konsumentów, organizacji społecznych zajmujących się ochroną praw konsumentów, a także Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
- Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
§ 13 Postanowienia końcowe
- W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie znajdują przepisy powszechnie obowiązującego prawa, w szczególności ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, i ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.
- Prawem właściwym dla umowy o świadczenie usług jest prawo polskie, chyba, że prawo właściwe dla miejsca zamieszkania Konsumenta reguluje jego uprawnienia w sposób korzystniejszy dla Konsumenta.
- Sądem właściwym dla rozstrzygania sporów powstałych na gruncie umowy o świadczenie usług dla Konsumentów niebędących przedsiębiorcami jest sąd miejsca zamieszkania Konsumenta. Sądem właściwym dla rozstrzygania sporów powstałych na gruncie umowy o świadczenie usług dla przedsiębiorców jest sąd właściwy dla siedziby Usługodawcy.
- Regulamin obowiązuje od dnia … roku.
WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY
(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)
– Adresat: ……….
– Ja/My(*) niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy dotyczącej następujących usług ……………………………
– Powód odstąpienia od umowy (opcjonalne) ………………….
– Data zawarcia umowy……………….
– Imię i nazwisko konsumenta(-ów)………………………………………………
– Adres konsumenta(-ów)……………………………………………………
– Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)
– Data