Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
ROZUMIEM

Wsparcie osób z niepełnosprawnościami w Fundacji Leny Grochowskiej (Warszawa)

Fundacja Leny Grochowskiej

Szczegóły oferty

Opis:

Jesteśmy organizacja pożytku publicznego, której głównym celem jest wsparcie osób z niepełnosprawnościami. Włączamy do życia zawodowego i społecznego przez zatrudnienie w stworzonym w strukturach Fundacji Warsztacie Rękodzieła Artystycznego. Dzisiaj pod marką “toMy” blisko 60 pracowników głównie z niepełnosprawnością intelektualną, w czterech oddziałach, tworzy niepowtarzalną ceramikę, dekorację wnętrz, obrazy, autorskie torby i t-shirty oraz rzeźbę. W pracowniach cukierniczych powstają ciasta, ciasteczka, drożdżówki oraz tradycyjne chleby na zakwasie. Nasi niesamowici pracownicy uczą się wykonywania swoich prac od podstaw co daje im i nam ogromną satysfakcję. Niesamowity postęp psychospołeczny jaki osiągają, motywuje nas do dalszego rozwoju i działania. Jeśli chcesz dołączyć do naszego zespołu, wypełnij ankietę https://forms.gle/HjWvzSu2k7m93WXB9 lub skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 690 910 709. Czekamy na Ciebie w naszym oddziale na Ursynowie przy ul. Poloneza 85B! Główne zadanie wolontariusza to: - Praca indywidualna przy tworzeniu ceramiki, wyrobów cukierniczych z osobami z niepełnosprawnościami. Nasz doświadczony instruktor wszystkiego Cię nauczy i będzie wsparciem przez cały okres trwania wolontariatu - Pomoc przy imprezach i wydarzeniach organizowanych przez Fundację

Wymagania:

Ile czasu? Poszukujemy osób dyspozycyjnych regularnie min 6h w tygodniu w godzinach 9.00 – 15.00

Co oferuje firma:

Dołączając do nas jako wolontariusz, zyskasz: - Voucher świąteczny na rodzinny pobyt w hotelach Grupy Arche (po pierwszym roku współpracy) - Bezpłatny udział w balach i wydarzeniach Fundacji - Bezpłatny udział w warsztatach odbywających się w naszych oddziałach - Możliwość nabywania produktów Fundacji ze zniżką pracowniczą 30% - Dla regularnych wolontariuszy (świadczących wolontariat min. 40 godzin miesięcznie) i ze stażem powyżej 6 miesięcy - zielona karta uprawniająca do zniżki 50% w hotelach i restauracjach Grupy Arche - Udział w wycieczkach i spotkaniach organizowanych specjalnie dla wolontariuszy - Satysfakcję z pomocy innym - Doświadczenie i umiejętności w pracy z osobami niepełnosprawnymi - Możliwość poznania nowych ludzi i nawiązania cennych kontaktów - Umowa wolontariacka, ubezpieczenie NNW - Certyfikat wolontariacki oraz referencje

Pomogliśmy 100 uczniom

Już ponad stu uczniom udało się zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe dzięki Szkolnej Giełdzie Pracy!

“W 2021 po raz pierwszy miałem styczność z portalem Szkolnej Giełdy Pracy. Ich działalność była bardzo pomocna w znalezieniu pracy wakacyjnej dla osoby przed 18 rokiem życia, dzięki której mogłem zarobić pierwsze pieniądze.”

Szymon

“Szkolna Giełda Pracy pozwoliła mi znaleźć zajęcie na czas wakacji. Portal posiada bogatą ofertę naprawdę ciekawych staży. Z doświadczenia serdecznie polecam każdemu kto chce rozpocząć swoją karierę zawodową.”

Jakub

“Szkolna Giełda Pracy daje nam możliwość dotarcia do osób chętnych zaangażowania się w działanie naszej organizacji. Moim zdaniem jest to idealne miejsce do rozpoczęcia swojej przygody w czwartym sektorze.”

Jakub Biernat

“Tak znalazłem firmę która przyjeła mnie na 3 miesięczne praktyki dzięki temu mogłem poznać swój zawód od podszewki. Serdecznie polecam”

Jakub Mrozowski

“Dzięki portalowi SzGP poznałem wymagania pracodawców w interesujących mnie zawodach, dzięki czemu mogłem dobrać odpowiednie kursy i szkolenia, które zwiększyły moje szanse na rynku pracy. ”

Arkadiusz Woźnica

“Szkolna Giełda Pracy pomogła mi znaleźć i zaangażować się w niepowtarzalne inicjatywy, których znalezienie na własną rękę wymagałoby mnóstwa czasu. Każdy uczeń liceum, który chce uzupełnić swoje CV znajdzie tu coś dla siebie.”

Dominika Bałazińska

“Przejrzysta strona na której każdy znajdzie coś dla siebie. Osobiście trafiłem do bardzo pomocnej ekipy Flying Octopus dzięki której mogę rozwinąć swoje umiejętności jako grafik. Polecam!”

Emil Kopytek

“Dzięki SzGP dowiedziałam się o możliwości odbycia wolontariatu jako fotograf na festiwalu. Od tego czasu czynnie angażuję się w działalność pozaszkolną - zyskałam wiele inspirujących znajomości i niezapomnianych doświadczeń.”

Ania

“Szkolna Giełda Pracy umożliwiła mi zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego. Dzięki Fundacji zacząłem swoją przygodę z marketingiem i kontynuuję ją już od ponad 2 lat! Poczynania SzGP śledzę od samego początku i wierzę, że rozwijają się w odpowiednim kierunku. Nie żałuję, że skorzystałem z Ich usług!”

Jakub

Skip to content