Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
ROZUMIEM

Wolontariat w Fundacji Na Nowo Polska

Fundacja Na Nowo Polska

Zdalnie

Szczegóły oferty

Opis:

Kim jesteśmy? Fundacja Na Nowo Polska to organizacja pozarządowa, której celem jest wspieranie osób w kryzysie bezdomności, a docelowo stopniowe eliminowanie tego problemu w społeczeństwie. Jesteśmy jedną z niewielu fundacji w Polsce, która podejmuje ten ciężki temat, jednakże już teraz możemy pochwalić się licznymi współpracami, projektami, które wykonujemy już od kilku miesięcy, a także stale rosnącym zainteresowaniem ze strony młodzieży! Struktura pracy w Fundacji jest sprzyjająca każdemu, nie zależnie od etapu życia w jakim się znajduje. W naszej organizacji są osoby uczące się w szkole średniej, na studiach, a nawet takie, które podejmują pracę na pełen etat. Bez wątpienia sprzyja im fakt, że ostatni tydzień miesiąca tzw. "Purple chillout week" jest całkowicie wolny od pracy, a wolontariusze za swój wkład w rozwój Fundacji, mają możliwość udziału w licznych wydarzeniach jak Forum Ekonomiczne w Karpaczu, Our Future Forum, projekty Erasmus+ i wiele innych! Oferta dotyczy wolontariatu w Fundacji Na Nowo Polska, na stanowiskach wolontariuszy. Zapisy trwają do następujących działów: Rozwoju, Pomocy Materialnej, HR, oraz IT. Na powyższych stanowiskach obowiązuje praca projektowa, której celem jest między innymi: tworzenie nowych akcji Fundacji, budowanie wewnętrznej struktury organizacji, rozpowszechniania informacji na jej temat, a także wspieranie budowy jej PRu. Zakresy obowiązków w poszczególnych działach: 1. Rozwoju - Organizacja wewnętrznych procesów Fundacji, które zapewniają jej rozwój; - Wsparcie w koordynacji bieżących projektów. 2. Pomocy Materialnej - Tworzenie kosztorysów i harmonogramów prac akcji remontowych; - Pozyskiwanie wraz z działem partnerstw potencjalnych partnerów; - Organizacja projektów wsparcia materialnego osób w kryzysie bezdomności. 3. HR - Wspieranie pracy pozostałych członków Fundacji; - Organizacja spotkań wewnętrznych organizacji i wszelkiego rodzaju ankiet osobowych; - Koordynacja rekrutacjami. 4. IT - Wspieranie rozwoju strony internetowej; - Bieżąca konserwacja systemów IT np. Cyber Folks oraz Google Workspace; - Pomoc w sprawach bieżących wynikłych u wolontariuszy Fundacji.

Wymagania:

Cechy, których szukamy u przyszłych wolontariuszy to między innymi: - Pracowitość; - Dobrze rozwinięte kompetencje miękkie; - Umiejętność korzystania z Google Workspace; - Zorganizowanie; - Umiejętność pracy w zespole i samemu/samej; - Wiek powyżej 16 roku życia. Mile widziane: - Rozwinięte kompetencje językowe (język angielski); - Umiejętność korzystania z programów takich jak: Canva, Miro, ClickUp.

Okres trwania:

Stała - możliwość podjęcia wolontariatu od 2 połowy czerwca

Co oferuje firma:

Osoba decydująca się na współpracę z Na Nowo Polska, ma szansę uzyskać liczne warsztaty z zakresu pracy zespołowej, edukacji o kryzysie bezdomności, budowy marki, marketingu (również digital marketingu), a nawet pozyskiwaniu partnerów. Oprócz powyższego ma okazję do wyjazdów w ramach Programu Erasmus+, w których nasza organizacja bierze chętny udział. Również nasi wolontariusze mają możliwość udziału w konferencjach i podobnych eventach, jako przedstawiciele Fundacji. Dzięki pracy na rzecz organizacji, można poszerzać również swoje kompetencje miękkie, zdolności w zakresie Canvy oraz systemów IT wspierających organizację pracy, jak i pracę w Google Workspace. Oczywiście nieopisaną korzyścią dla naszych wolontariuszy, jest zbudowanie wielu kontaktów, a także znajomości z pozostałymi wolontariuszami, jak i osobami, z którymi przyszli wolontariusze będą pracować.

Pomogliśmy 100 uczniom

Już ponad stu uczniom udało się zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe dzięki Szkolnej Giełdzie Pracy!

“W 2021 po raz pierwszy miałem styczność z portalem Szkolnej Giełdy Pracy. Ich działalność była bardzo pomocna w znalezieniu pracy wakacyjnej dla osoby przed 18 rokiem życia, dzięki której mogłem zarobić pierwsze pieniądze.”

Szymon

“Szkolna Giełda Pracy pozwoliła mi znaleźć zajęcie na czas wakacji. Portal posiada bogatą ofertę naprawdę ciekawych staży. Z doświadczenia serdecznie polecam każdemu kto chce rozpocząć swoją karierę zawodową.”

Jakub

“Szkolna Giełda Pracy daje nam możliwość dotarcia do osób chętnych zaangażowania się w działanie naszej organizacji. Moim zdaniem jest to idealne miejsce do rozpoczęcia swojej przygody w czwartym sektorze.”

Jakub Biernat

“Tak znalazłem firmę która przyjeła mnie na 3 miesięczne praktyki dzięki temu mogłem poznać swój zawód od podszewki. Serdecznie polecam”

Jakub Mrozowski

“Dzięki portalowi SzGP poznałem wymagania pracodawców w interesujących mnie zawodach, dzięki czemu mogłem dobrać odpowiednie kursy i szkolenia, które zwiększyły moje szanse na rynku pracy. ”

Arkadiusz Woźnica

“Szkolna Giełda Pracy pomogła mi znaleźć i zaangażować się w niepowtarzalne inicjatywy, których znalezienie na własną rękę wymagałoby mnóstwa czasu. Każdy uczeń liceum, który chce uzupełnić swoje CV znajdzie tu coś dla siebie.”

Dominika Bałazińska

“Przejrzysta strona na której każdy znajdzie coś dla siebie. Osobiście trafiłem do bardzo pomocnej ekipy Flying Octopus dzięki której mogę rozwinąć swoje umiejętności jako grafik. Polecam!”

Emil Kopytek

“Dzięki SzGP dowiedziałam się o możliwości odbycia wolontariatu jako fotograf na festiwalu. Od tego czasu czynnie angażuję się w działalność pozaszkolną - zyskałam wiele inspirujących znajomości i niezapomnianych doświadczeń.”

Ania

“Szkolna Giełda Pracy umożliwiła mi zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego. Dzięki Fundacji zacząłem swoją przygodę z marketingiem i kontynuuję ją już od ponad 2 lat! Poczynania SzGP śledzę od samego początku i wierzę, że rozwijają się w odpowiednim kierunku. Nie żałuję, że skorzystałem z Ich usług!”

Jakub

Skip to content