Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
ROZUMIEM

Biblioteki Podwórkowe szukają wolontariuszy i wolonatriuszek

ATD Czwarty Świat

Dla pełnoletnich

Szczegóły oferty

Opis:

ATD Czwarty Świat to międzynarodowy ruch, zrzeszający ludzi różnych środowisk, narodowości i przekonań, którzy wspólnie walczą z ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Prowadzimy działania dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Biblioteki Podwórkowe są jednym z projektów obecnych najdłużej w działaniach Ruchu ATD, które w założeniach mają dotarcie do osób, dla których dostęp do szeroko pojętej kultury jest utrudniony. Idea Bibliotek Podwórkowych zakłada, że raz w tygodniu grupa wolontariuszy spędza około 2 godzin z dziećmi i ich rodzicami na wspólnym czytaniu książek oraz na rozwijaniu różnych zajęć w oparciu o czytane książki. Głównymi celami Bibliotek Podwórkowych są: wsparcie dla dzieci i rodzin, tworzenie pozytywnego nastawienia do zdobywania wiedzy, wzmocnienie świadomości uczestnictwa w kulturze i wyrównanie dostępu do działań edukacyjnych i kulturalnych. Podczas Biblioteki Podwórkowej wolontariusze i wolontariuszki spędzają z dziećmi czas na czytaniu książek, a także na działaniach kreatywnych i zabawach. Przed każdą Biblioteką poświęcamy trochę czasu zaplanowanie jej, przygotowanie materiałów i zabaw. Biblioteki odbywają się na warszawskich Bielanach w Mediatece Start-Meta przy ulicy Szegedyńskiej 13A. Natomiast biuro ATD Czwarty Świat mieści się przy ulicy Grenadierów 34, lok. U1 (Praga Południe).

Wymagania:

Poszukujemy osób: - otwartych na nowe doświadczenia - lubiących pracę z ludźmi (zarówno dorosłymi jak i dziećmi) - które chcą poświęcić regularnie trochę swojego czasu na działania wspierające rodziny i dzieci żyjące w ubóstwie - wrażliwych na niesprawiedliwości społeczne

Okres trwania:

Biblioteki Podwórkowe odbywają się w każdą sobotę od 12:00 do 13:30. Jeśli masz ochotę spędzić z nami minimum jedno sobotnie przedpołudnie w miesiącu (albo więcej), zapraszamy!

Co oferuje firma:

Wolontariat w ATD Czwarty Świat to doskonała możliwość: - pracy w międzynarodowym środowisku - poznania metody pracy z z dziećmi stosowanej przez ATD na całym świecie - spędzenia czasu z kreatywnymi i pozytywnymi ludźmi

Pomogliśmy 100 uczniom

Już ponad stu uczniom udało się zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe dzięki Szkolnej Giełdzie Pracy!

“W 2021 po raz pierwszy miałem styczność z portalem Szkolnej Giełdy Pracy. Ich działalność była bardzo pomocna w znalezieniu pracy wakacyjnej dla osoby przed 18 rokiem życia, dzięki której mogłem zarobić pierwsze pieniądze.”

Szymon

“Szkolna Giełda Pracy pozwoliła mi znaleźć zajęcie na czas wakacji. Portal posiada bogatą ofertę naprawdę ciekawych staży. Z doświadczenia serdecznie polecam każdemu kto chce rozpocząć swoją karierę zawodową.”

Jakub

“Szkolna Giełda Pracy daje nam możliwość dotarcia do osób chętnych zaangażowania się w działanie naszej organizacji. Moim zdaniem jest to idealne miejsce do rozpoczęcia swojej przygody w czwartym sektorze.”

Jakub Biernat

“Tak znalazłem firmę która przyjeła mnie na 3 miesięczne praktyki dzięki temu mogłem poznać swój zawód od podszewki. Serdecznie polecam”

Jakub Mrozowski

“Dzięki portalowi SzGP poznałem wymagania pracodawców w interesujących mnie zawodach, dzięki czemu mogłem dobrać odpowiednie kursy i szkolenia, które zwiększyły moje szanse na rynku pracy. ”

Arkadiusz Woźnica

“Szkolna Giełda Pracy pomogła mi znaleźć i zaangażować się w niepowtarzalne inicjatywy, których znalezienie na własną rękę wymagałoby mnóstwa czasu. Każdy uczeń liceum, który chce uzupełnić swoje CV znajdzie tu coś dla siebie.”

Dominika Bałazińska

“Przejrzysta strona na której każdy znajdzie coś dla siebie. Osobiście trafiłem do bardzo pomocnej ekipy Flying Octopus dzięki której mogę rozwinąć swoje umiejętności jako grafik. Polecam!”

Emil Kopytek

“Dzięki SzGP dowiedziałam się o możliwości odbycia wolontariatu jako fotograf na festiwalu. Od tego czasu czynnie angażuję się w działalność pozaszkolną - zyskałam wiele inspirujących znajomości i niezapomnianych doświadczeń.”

Ania

“Szkolna Giełda Pracy umożliwiła mi zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego. Dzięki Fundacji zacząłem swoją przygodę z marketingiem i kontynuuję ją już od ponad 2 lat! Poczynania SzGP śledzę od samego początku i wierzę, że rozwijają się w odpowiednim kierunku. Nie żałuję, że skorzystałem z Ich usług!”

Jakub

Skip to content