Dlaczego stworzyliśmy Szkolną Giełdę Pracy?

Kto z nas się nie zastanawiał, co chce robić w przyszłości? Już tak naprawdę od małego spotykamy się z pytaniem "Kim chcesz zostać, jak dorośniesz?”. Część z nas odpowiadała, że chciałaby zostać strażakiem, policjantem, a inni widzą siebie chociażby na scenie. Wraz z wiekiem nasz pomysł na dorosłe życie naturalnie się zmienia. Coraz więcej z nas marzy o zastaniu naukowcem, lekarzem czy prawnikiem, tym samym odchodząc od naszych pierwszych planów. Każdy z nas w głębi serca chce być “kimś”. Temat pracy towarzyszy nam, tak naprawdę na każdym etapie życia. Co nie jest niespodzianką, ponieważ każdy z nas chce wykonywać pracę, w której mógłby się spełniać…

Prawda jest taka, że coraz częściej uczniom szkół średnich własna przyszłość nie jest obojętna. Zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki w karierze zawodowej. Uczniowie angażują się w różne akcje charytatywne, uczęszczają na zajęcia pozalekcyjne lub tworzą własne projekty. Pragną robić coś więcej niż siedzieć w szkolnej ławce i uczyć się ze sprawdzianu na sprawdzian. Młodzi pragną się rozwijać, poznawać swoje mocne oraz te słabsze strony. Chcą zdobywać, tak cenione, doświadczenie.

Niestety wejście na rynek pracy oraz poruszanie się po nim nie jest czymś łatwym, szczególnie dla młodzieży, która nie posiada żadnego doświadczenia zawodowego. Z badań, które przeprowadziliśmy, wynika, że wielu młodych chciałoby odbyć praktykę, staż w firmie. Zdecydowana większość jednak nie ma pojęcia, jakie możliwości oferują im firmy. Uczniowie nie wiedzą gdzie się zgłosić, jakie wymagania powinni spełniać czy w ogóle, gdzie szukać przedsiębiorstw, które oferują odpowiednie miejsca pracy dla młodzieży. Prawda jest taka, że trudność całego procesu znalezienia odpowiedniej oferty i wejścia na rynek spoczywa na zainteresowanym. Poniżej przedstawiamy wyniki wyżej wspomnianych badańPragniemy pomóc uczniom szkół średnich w znalezieniu wymarzonej pracy. Zauważyliśmy, że brakuje bazy danych z ofertami pracy dedykowanej bezpośrednio uczniom szkół średnich.  Jesteśmy przekonani, że odpowiednio przygotowana strona internetowa znacznie ułatwi cały proces zdobywania pracy.

Ponadto wiemy, że wiele z młodych wciąż szuka swojej drogi w życiu. Aby ułatwić im poszukiwania, na naszym fanpage’u organizujemy webinary czy publikujemy wywiady związane z tematyką przedsiębiorczości, a także realizowania się w swoim życiu i rozwojem swojej kariery. Polecamy także, dla poszerzenia horyzontów, sprawdzenie fanpage’ów naszych partnerów.

My, młodzi jesteśmy zagubieni. Bardzo często nie wiemy, co chcemy robić w życiu. Dlatego stworzyliśmy Szkolną Giełdę Pracy - aby pokazać naszym rówieśnikom, jakie możliwości na nich czekają. Chcemy pomóc im, w  zdobywaniu tak cennego, doświadczenia zawodowego, które pomoże im w ich przyszłej karierze zawodowej.  Pragniemy promować przedsiębiorcze postawy, pomóc im, choć trochę, w znalezieniu swojej drogi w życiu.
Wróć